خانه / آلو بخارا / خرید آلو بخارا خورشتی سیاه و شیرین

خرید آلو بخارا خورشتی سیاه و شیرین

خرید آلو بخارا خورشتی هر ساله در میان خشکبارسازان و خشکبارفروشان مهمترین خرید در حوزه آلو می باشد. انواع آلو خورشتی پوستگیری شده از انواع آلو سیاه و شیرین که تولید می شوند دارای کیفیت بسیار خوبی هستند. آلو ها بر انواع بسیاری هستند که بر اساس معیارهای زیر می توان نقسیم بندیشان کرد:

  • هسته جدا بودن (شوقانی و کالیفرنیا و بخارا هسته جدا، حاج حسنی و گلدن اگ هسته چسبیده)
  • رنگ آلو (آلو سیاه، آلو زرد، آلو سبز، آلو زرد)
  • شیرین یا ترش یا ملس بودن
  • دودی یا آفتابی بودن
  • بدون پوست یا با پوست بودن آلو خشک

آلو هسته جدا

آلویی که به زمان تازگی و یا خشکبار بودن آن به راحتی هسته از دل آن جدا می شود بدون آنکه گوشت میوه آسیب ببیند را آلو هسته جدا می گویند. این مزیت در مصارف آلو خورشتی بسیار معیار مهمی است.

آلو سیاه، آلو زرد، آلو سبز و یا آلو زرد

انواع آلو از فصل بهار تا پایان تابستان به برداشت می رسند. این انواع آلو ابتدا از انواع آلو سبز یا همان گوجه سبز برداشت می شود و رفته رفته با انواع آلو گلدن دراپ یا قطره طلا و گرین گیج تا انواع آلو حاج حسنی، آلو بخارا، آلو کبرایی، آلو تخم مرغی لواسانی، آلو مراغه، آلو خوانسار، آلوهای سیاهی هستند و همچنین انواع آلو شابلون سیاه و قرمز سانتاروزا، گوجه قرمز یا همان تو سرخ، آلو خاکی و … انواع مختلف بسیاری هستند که در ایران تولید می شوند. البته خرید آلو بخارا خورشتی در ایران بیشترین تولید و استقبال را دارد.

آلو شیرین، آلو ترش، آلو ملس

انواع آلو حاج حسنی دارای طعم آلو ترش و شیرینی هستند در عین حال گوجه سبز یا همان آلو سبز طعم ترشی دارد و در کنار این واریته آلو گرین گیج با رنگ پوست سبز دارای طعم آلو شیرین است. آلو سیاه بخارا، آلو کبرایی، آلو شمس، آلو طرقبه، آلو قطره طلا و … دارای طعم های شیرینی هستند. همچنین طعم آلو ملس در برخی واریته هایی که با پوست خشکبار می شوند مزه می شود.

خرید آلو بخارا

آلو خشک خورشتی

آلو را در فصل تابستان تا پایان پاییز جهت فراوری برای خشکبارسازی به کارگاه های تولید آلو خشک خورشتی منتقل می کنند که در این کارگاه ها معمولاً به صورت پوستگیری و یا با پوست خشک می کنند. آلو را به صورت آفتاب خشک و یا افزودن ترکیب تیزاب (کربنات پتاسیم) آبگیری میوه می شود و پس از شست و شو و پوشش گوگرد خشک می کنند. در بعضی مناطق ایران آلو را به وسیله نیروی انسانی پوست گیری می کنند و یا اینکه با همان پوست خشکبار می کنند. انواع آلو بخارا ایران را معمولاً بدون پوست خشکبار می کنند. به راحتی و با دست پوستگیری می شود و گوشت خیلی خوبی دارد. خرید آلو بخارا خوشتی در فصل پاییز و زمستان به اوج خود می رسد. همچین خرید اینترنتی آلو بخارا خورشتی این روزها از طریق سایت های ما براحتی ممکن شده است.

پارس فراور
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120798198
شماره تماس دفتر مرکزی: 02128428198
شماره تماس بازرگانی و فروش: 02634436353
آدرس اینستاگرام: parsfaravargp@
آدرس کانال: parsfaravargp@
پست الکترونیکی: parsfaravargp@gmail.com
آدرس دفتر فروش: کرج - گوهردشت - بلوار رستاخیز - بعد از سیزدهم - ساختمان البرز طبقه 2 - واحد 4
آدرس فروشگاه: استان البرز، کرج، ابتدا جاده محمدشهر، بازار عمده فروشان پاسارگاد، غرفه خشکبار روستائی

مطلب پیشنهادی

بهترین قیمت آلو بخارا در بازار فروش سال 99

با وارد شدن به نیمه دوم سال 1399 بازار فروش خشکبار رونق خوبی می گیرد. …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار آلو ایران