خانه / آلو بخارا / قیمت هر کیلو آلو بخارا در تهران

قیمت هر کیلو آلو بخارا در تهران

قیمت هر کیلو آلو بخارا در تهران برای بسیاری از خریداران عمده و خرد همیشه سؤال بوده است. قیمت پایه هر کیلو آلو بخارا خورشتی که پوست گیری شده بود در سال ۹۶ در ارزان ترین زمان از ۱۲۵۰۰ تومان تا پایان سال و جو سرمازدگی آلو سال ۹۷ به رشد عجیب ۲۰ هزار تومان برای هر کیلو در فصل بهار رسید. این قیمت گذاری ها اگرچه که تابع بازار تقاضا فصلی نیز هستند، اما آنچه که موجب رشد و افت قیمت به صورت غیر قابل باوری می شود، کم شدن میزان موجودی محصول و تأثیر جو کمبود آلو تازه جهت فراوری در سال آینده است.

آلو بخارا

البته اینکه چه آلویی را آلو بخارا بدانیم خود یکی از عوامل مهم در قیمت الوی خورشتی بخارایی است. آلو بخارا یکی از انواع آلو سیاه در ایران است که بیشتر در استان خراسان و شهرستان نیشابور و مشهد و خرو اقدام به برداشت و تبدیل به آلو خشک خورشتی می شود. تصور غلط عده ای این است که آلو بخارا هر آلویی که بخار گوگرد در فراوری آن استفاده شود و رنگ طلایی بگیرد، است. در مورد آلوهایی که با اکسید گوگرد در کارخانه فراوری می شوند بهتر است نام آلو دودی را به کار ببریم. پس از تیزابی کردن و سرعت در خشک شدن محصول به روش تولید سنتی، پوشش گوگردی موجب جذابیت رنگ محصول نهایی آلو خورشتی می شود که باید مطابق با استاندارد ملی ایران محدوده این معیار کیفی رعایت شود.

آلو بخارا

قیمت آلو بخارا

قیمت آلو بخارا تابع، قیمت خرید میوه تازه + هزینه روش فراوری پوستگیری یا بدون پوست + هزینه انبارش در طول سال + درصد قیمت کارمزد بازرگانی + نحوه بسته بندی + هزینه حمل تا محل تحویل از جمله عواملی هستند که در قیمت گذاری محصول نهایی یک آلو خشک خورشتی تأثیر گذار هستند. علاوه بر این عوامل کشش بازار نیز در برخی فصول سال موجب رونق بازار آلو خشک و همچنین حباب قیمتی و سود افزون خواهد بود.

قیمت آلو بخارا

صادرات آلو بخارا

صادرات آلو بخارا تا به حال به بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق، روسیه، استرالیا، افغانستان، پاکستان و هندوستان شده است. با این حال هنوز هم با ارتقا سطح کیفی تولیدات آلو خشک خورشتی در انواع دیگر آلو برقانی، آلو طلا، آلو استنلی و … حتی با روش های هسته گیری پیش از خشک کردن موجب افزایش ارزش افزوده و رقابت در سطح بالاتری از کلاس بازار صادرات آلو خواهد شد. امروزه کشورهایی مانند صربستان هستند که هر ساله مشابه آلو بخارا ایران را پس از هسته گیری با ارزش افزوده بالایی و با قیمت تقریبی ۳ یورو قیمت هر کیلو آلو بخارا به تجار کشورهایی مانند روسیه و اوکراین ارائه می کنند.

صادرات آلو بخارا

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با بازرگانی پارس فراور تماس بگیرید:
مهدی قاسمی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09105518198
شماره تلفن شرکت: 02128428198
آدرس اینستاگرام: parsfaravargp@
آدرس کانال: parsfaravargp@
پست الکترونیکی: parsfaravargp@gmail.com
دفتر فروش: استان البرز، کرج، بولوار جمهوری، نبش کوچه نهم
فروشگاه: استان البرز، کرج_جاده محمدشهر، بازار پاسارگاد، غرفه d17
آدرس کارخانه: کیلومتر10 جاده نیشابور مشهد، شهرک صنعتی امام رضا

مطلب پیشنهادی

آلو بخارای زرد

مرکز فروش آلو خورشتی بخارا

مرکز فروش آلو خورشتی بخارا نیشابور با تنوع محصولات و بسته بندی آماده خدمت رسانی …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار آلو ایران